سرمه دوزی چیست

سرمه دوزی

سرمه دوزی چیست یکی از هنرهای اصیل و زیبای ایرانی، سرمه دوزی است. از قدیم الایام تا کنون سرمه دوزی یکی از هنرهای دستی بانوان ایرانی بوده است. این هنر زیبا که در واقع نوعی دوخت تزئینی هست بیش از 3000 هزار سال ابداع شد. در آن زمان این هنر برای لباس‌های فاخر سلاطین و تجار استفاده می شد. اما با گذشت زمان این هنر زیبا به سایر لوازم و وسایل تزئینی اضافه شد. آموزش سرمه دوزی در کاشان، به سایت سرمه لند بروید.

 

سرمه دوزی جدید

الگو سرمه دوزی

طرح خام یا الگو در واقع نقشه سرمه دوزی است. طرح و الگو در کار سرمه دوزی بسیار مهم است زیرا اگر طرح زیبایی نداشته باشیم. قطعا کار ما در پایان زیبا نخواهد بود به همین انتخاب طرح و الگو مهم است. کاغذ روغنی یا شفاف یکی از راه‌های انتقال طرح به روی پارچه است. ابتدا الگو را به روی کاغذ پوستی می‌کشیم سپس کاغذ را به پارچه با سوزن متصل می‌کنیم.

 

سرمه دوزی جهیزیه عروس

اگر می‌خواهید ست جهیزیه زیبایی داشته باشید از ترمه سرمه دوزی شد استفاده کنید. عروس خانم‌ها علاقه زیادی به چیدمان سنتی دارند چون اخیرا مد شد است. دکوراسیون سنتی با سرمه دوزی و ترمه جلوه زیبایی به جهیزیه شما می‌بخشد. مهمان‌های شما با دیدن جهیزیه شما بسیار انرژی خواهند گرفت زیرا صنایع دستی همیشه باعث افزایش انرژی انسان می‌شود.

 

سرمه دوزی جدید 2

قیمت سرمه دوزی

یکی از موارد مهم در خرید قیمت است اگر قیمت کالایی مناسب باشد قطعا خریدار راحت‌تر خرید می‌کند. صنایع دستی همیشه گران بودند و هستند زیرا این صنایع بسیار زمان‌بر تولید می‌شوند. بانوانی که سرمه دوزی انجام می‌دهند شاید هفته‌ها و ماه‌ها برای یک رومیزی یک در یک وقت می‌گذراند. تا رومیزی آماده شود حال دستمزد یک ماه یا چند ماه یک فرد عادی چقدر است. پس مبلغی که شما بابت هنر دست هنرمندان می‌دهید خیلی ناچیز است چون زمان زیادی برای این کار گذاشتند.

 

سرمه دوزی روی لباس عروس

لباس عروس همیشه یکی از زیباترین لباس‌ها در دنیا است زیرا این لباس برای شبی مهم در زندگی انسان است. دخترها از کودکی در فکر لباس عروس هستند و رویای پوشیدن لباس عروس را دارند. حال این لباس زیبا باید با چه چیزی زیباتر شود؟ قطعا سرمه دوزی روی لباس عروس خیلی جذاب است. کت شلوار داماد هم با سرمه دوزی زیبایی دوچندان پیدا می‌کند.

 

سرمه دوزی روی مانتو

مانتو سرمه دوزی شده را چه کسی دوست ندارد؟ هیچکس. کاردست روی مانتو همیشه جذاب است و وقتی این جذابیت بیشتر می‌شود که مانتو سرمه دوزی شود. گران بودن مانتو سرمه دوزی به دلیل جنس پارچه یا مواد اولیه نیست بلکه برای هنر دست هنرمند است. خرید مانتو سرمه دوزی به صرفه نیست؟ خوب خودت میتونی مانتو ساده‌ات را سرمه دوزی کنید.

 

سرمه دوزی روی پارچه

پارچه ترمه و مخمل بهترین پارچه برای سرمه دوزی است اصلا سرمه دوزی چیست. قبل از انجام سرمه دوزی باید پارچه شما لایه چسب نصب شود. لایه چسب برای کشیدن طرح هم مناسب است و برای دوام سرمه دوزی لازم است. اتو کشیدن پارچه قبل از انجام و بعد از انجام سرمه دوزی باید با احتیاط انجام شود. چون سرمه‌ها با گرمای اتو تغییر حالت می‌دهند و امکان دارد بسوزند.

 

سرمه دوزی روی ترمه رومیزی

ترمه رومیزی خودت را با سرمه دوزی زیبا کن! به همین راحتی میتونی خودت دست به کار شوی. اگر دوست داری برای خودت سرمه دوزی کنی یا حتی می‌خواهی از راه سرمه دوزی کسب درآمد داشته باشی. تماس بگیر 09134806135 ما راهنمایی می‌کنیم تا سریع یه سرمه دوز حرفه‌ای بشی. همین قدر بدون که سرمه دوزی یه هنر درجه یک هست پس درآمد خوبی دارد. ضمانت ما به شما این هست که اگر در پایان دوره سرمه دوزی رضایت نداشتید هزینه برگشت می‌شود.

 

آموزش سرمه دوزی در کاشان

5/5 - (1 امتیاز)
error: لطفا کپی نکنید باتشکر