فرش افشان و فرش بدون حاشیه

فرش گل برجسته چیست؟

فرش گل برجسته

فرش گل برجسته فرش ماشینی گل برجسته تعداد کمی از تولیدکنندگان جهانی هستند. که در صنعت فرش‌ بافی خود، محصولات گل برجسته‌ را هم دارند. فرش ماشینی برجسته به فرشی گفته می‌شود. که پرزهای نقوش آن بلندتر از پرزهای زمینه‌ بافته می‌شود. این تصور در رابطه با فرش‌های گل برجسته وجود دارد. که دستگاه‌های بافت و تولید آن‌ها، باعث ایجاد تولید فرش گل برجسته می‌شود. در واقع نقطه‌ تمایز و تفاوت فرش‌های برجسته با دیگر فرش هاست. و به عنوان تعریف فرش گل برجسته شناخته می‌شود. در نخ خابی است که برای بافت به کار رفته است فرش کاشان.

 

فرش هایبالک (High bulk) نیز همان گل برجسته است. در بافت فرش‌های هایبالک، قسمت‌هایی از فرش که نخ هایبالک به کار می‌رود. فرو رفته‌تر و قسمت‌های دیگر برجسته می‌شوند. معمولا این دسته از فرش‌ها نازک‌ترند یا اصطلاحاً کم خاب‌ترند. برای مثال در فرش‌های ۱۲۰۰ شانه، با تراکم ۳۶۰۰، بلندی نخ‌های‌ بالک به کار رفته. در حدود ۵ میلی‌ متر و نخ اکرلیک هیت ست شده، ۷ تا ۹ میلی‌متر است. همین اختلاف میان دو نخ است که باعث می‌شود. در زمان بافت و پرداخت فرش، نقوش برجسته شوند.

 

تلفن خرید فرش

فرش ماشینی گل برجسته

در بافت یک قالی ماشینی همیشه آن‌ چیزی که بیشترین اهمیت را دارد، حجم نخ است. به همین علت استفاده از ۲ الی۳ نخ با تعداد ۸ تا ۱۰ رنگ یک قالی از جنس‌ هایبالک، باعث می‌شود. که در مرحله‌ آهار زنی، قسمت‌هایی که هایبالک در آن به‌کار رفته. با عبور از غلطک‌های داغ از روی آن‌ها، فرآیندی مثل آب شدن انجام شود. نخ‌ها کمی منقبض‌تر و جمع‌شده شوند، پایین رفته. و در نتیجه باعث شود فرش ماشینی گل برجسته به وجود آید. به عبارت دیگر قالی وقتی از دستگاه بافندگی خارج می‌شود صاف و بدون برجستگی است.

خرید قسطی فرش ماشینی کاشان

 

همچنین پیش از خیس شدن، چسب‌های مخصوصی به پشت قالی می‌زنند. بعد از انجام این مراحل، قالی از روی غلطک‌های داغی عبور کرده. و در این مرحله، قسمت‌هایی که نخ هایبالک بافته شده‌اند. به‌خاطر حرارت ناشی از خشک‌ کن منقبض می‌شوند. درحالی‌که مقاومت دیگر نخ‌های به‌کاررفته در بافت فرش، نسبت به نخ هایبالک مقاومت است. و به همان شکل اولیه ‌باقی می‌مانند، این نخ در بافت پایین می‌رود. و فرش نقش برجسته یا گل برجسته تولید می‌شود.

 

مزایای فرش برجسته

اگر قصد دارید برای خانه‌ خود از مدل‌ها و طرح‌های مختلف فرش نقش برجسته انتخاب کنید. بد نیست در مورد مزایایی که گل برجسته دارند، اطلاعاتی داشته باشید. مهم‌ترین مزیت فرش‌های گل برجسته زیبایی و ظرافت خیره‌کننده‌ آن است. این فرش‌ها در ابعاد کوچک و به عنوان تابلو فرش نیز، یکی از محصولات بسیار محبوب در بازار است. که زینت بخش‌ خانه‌ها است. فرش‌های دستباف و ماشینی نقش برجسته، هردو تراکم بالایی در تعداد گره دارند. این تراکم بالا دلیل لطافت بیشتر نسبت به دیگر انواع فرش، با تراکم گره کم‌تر است. معمولا فرش ۱۲۰۰ شانه فرش ماشینی گل برجسته است.

ضمانت فرش

 

مزیت دیگر گل برجسته ماندگاری بالای آنها است. مثل اکثر فرش‌های ایرانی، کیفیت تولید و بافت این نوع از فرش‌ها. نیز به علت مرغوبیت الیاف به کار رفته بالا است. در اثر شست‌ و‌ شو و در گذر زمان، زیبایی و کیفیت ظاهری خود را از دست نمی‌دهند. همچنین تنوع زیاد طرح‌های فرش ماشینی گل برجسته. و باز بودن دست طراح در ایده‌پردازی و استفاده از الیاف مختلف. باعث شده تنوع فرش ماشینی گل برجسته زیاد باشد.

 

معایب فرش گل برجسته

تمیز کردن سخت فرش یکی از معایب مهم آن است. اگر جنس الیاف به کار رفته در فرش خوب نباشد. تمیزکردن قسمت‌های برجسته فرش بسیار سخت می‌شود. و در آن گردوخاک و آشغال باقی خواهد ماند. برای جلوگیری از این کار و تمیز کردن آسان فرش، بهتر است از کیفیت الیاف به کاررفته. در فرشی که می‌خرید، اطمینان حاصل کنید. فرش را اگر برای مصارف عادی در اتاق‌ و قسمت‌های پررفت‌وآمد خانه در نظر داشته باشید. که این فرش‌ها در قیاس با سایر فرش‌های ماشینی پاخور مناسبی ندارند. و پس از استفاده، برجستگی خود را از دست می‌دهد.

 

به علت استقبال زیاد افراد از این نوع فرش، شرکت‌های بسیاری اقدام به عرضه این فرش‌ها به بازار کردند. همین باعث شد برای پایین نگه‌داشتن قیمت، از الیاف نامرغوب و کم کیفیت استفاده کنند. اگر در زمان خرید دقت کافی را نداشته باشید. و یا از تخصص لازم در شناخت فرش ماشینی گل برجسته برخوردار نباشید. ممکن است با یک خرید کم‌کیفیت پس از اولین شست‌و‌شو، فرش شما آسیب ببنید. و علاوه‌بر از دست دادن زیبایی خود، شما را هم متحمل ضرر کند فرش ماشینی.

مدل‌های جدید فرش گل برجسته

طرح‌های فرش ماشینی گل برجسته در عین تنوع رنگ و زیبایی که دارند. شامل انواع طرح‌های سنتی‌، مدرن و تلفیقی از این دو سبک هستند. با وجود اینکه دو طرح مدرن و تلفیقی فرش گل برجسته نیز در بازار یافت می‌شود. اما به دلیل اصالت و زیبایی در رقابت میان سه طرح سنتی. مدرن و تلفیقی، پیروزی و آمار خرید بیشتر برای فرش با طرح‌های سنتی است. طرح‌های شلوغ و فانتزی با طرفدارهای کمتری در بازار رو به‌‌ رواند.

فیلم فرش

ویژگی فرش گل برجسته

شاید تصور بر این باشد که این فرش ماشین آلات مخصوص به خود را دارند. اما باید بدانیم که چنین تصوری غلط است. و تفاوت فرش‌های گل برجسته با نوع ساده آن در نخ خاب بکار گرفته شده در بافت است . در بافت فرش گل برجسته از دو نوع نخ خاب با نام‌های آکریلیک هیت ست و هایبالک هیت ست استفاده شده است. و قرار گرفتن این دو نوع نخ به علت ویژگی‌های متفاوتی که دارند. در مرحله پرداخت موجب بوجود آمدن پشتی و بلندی در سطح فرش خواهد شد. قیمت فرش ماشینی گل برجسته، فرش آران و بیدگل.

تفاوت فرش ساده با گل برجسته

خرید فرش برای اکثر خانواده‌ها یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها است. و باعث شد که در هنگام خرید فرش با انواع و اقسام آن‌ها آشنا شوند. در بیشتر مواقع مشتریان برای انتخاب فرش بین چند محصول مردد می‌شوند. و در آن‌ها به دنبال تفاوت می‌گردند. در چنین مواقعی سوالاتی از قبیل فرش‌ گل برجسته برای اتاق پذیرایی مناسب است. یا خیر؟ چه تعداد شانه و یا تراکمی برای اتاق خواب مناسب است؟ و سوالاتی از این قبیل می‌تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد خرید اینترنتی فرش.

درباره فرش‌های 1200 شانه زیاد شنیدید. بدون این که معنا دقیق آن‌ها بدانید. معنای فرش 1200 شانه را به صورت مختصر این چنین می‌توان. بیان کرد که چه در فرش‌های ماشینی و چه در فرش‌های دست بافت، ظرافت و ریز بافتی به تعداد شانه و تراکم مرتبط است. اما از تراکم و شانه در فرش‌های ماشینی بیشتر استفاده می‌شود. خرید فرش ماشینی گل برجسته، فرش مد سال.

هنگامی که از تعداد شانه برای فرش استفاده می‌شود. چه برای خریدار و چه برای فروشنده ویژگی‌های مانند ریز بافتی، تعداد گره‌های بکار رفته و ظرافت اهمیت پیدا می‌کند. شانه به تعداد گره‌های که در یک متر از طول فرش قرار می‌گیرد. در فرش ماشینی 1200 شانه تعداد گره‌ها 1200 عدد است. هر چه این تعداد افزایش یابد ظرافت و ریز بافتی نیز افزایش می‌یابد. فرش کاشان فرش ماشینی گل برجسته. اخذ نمایندگی فرش کاشان.

فرش 1200 شانه گل برجسته

فرش‌های 1200 شانه از نظر زیبایی در رده دوم و قبل از فرش‌های 1500 شانه قرار می‌گیرند. و عمدتا دارای نقش تزیینی برای منازل هستند. حال تصور کنید که فرش‌های 1200 شانه گل برجسته  را در منازل خود استفاده کنید. بیشترین زیبایی را در دکوراسیون خواهید داشت. این فرش‌ها نسبت به سایر فرش‌ها دارای زیبایی چشمگیر‌تری هستند. در زیبایی فرش‌های گل برجسته 1200 شانه علاوه بر شانه و تراکم بالا مورد دیگری نیز تاثیر دارد که همان گل‌های برجسته است فرش مشهد.

از دیگر تفاوت آن‌ها می‌توان به نوع نخ بکار رفته در آن‌ها اشاره کرد. در این محصولات، همان طور که بیان کردیم از دو نوع نخ خاب استفاده می‌کنند. اما در فرش‌های 1200 شانه، از یک نوع نخ خاب استفاده می‌شود. و همچنین مراحل پردازش آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. شما می‌توانید برای تهیه فرش‌های 1200 شانه گل برجسته به کارخانه فرش شاهکار خاطره مراجعه. و در آن‌جا از تمامی طرح‌های گل برجسته دیدن نمایید. و فرش خود را انتخاب و خریداری کنید فرش نقره ای.

فرش جهیزیه گل برجسته

یکی از زیباترین فرش‌ها برای خرید فرش جهیزیه فرش ماشینی گل برجسته است. که غیراز اصالت، به زیبایی طرح فرش و رنگ زیبا و منحصر به فرد آن معروف است. با گذشت زمان پیشرفت زیادی در صنعت قالی بافی بوجود آمد. این امر باعث شد تا فرش‌های 1200 گل برجسته بسیار زیادی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بافت شوند. عروس خانم‌ها می‌توانند برای خرید فرش 1200 شانه گل برجسته از کارخانه فرش شاهکار خاطره به صورت مستقیم و بدون واسطه اقدام کنند فرش زمینه تیره.

فرش 1500 شانه گل برجسته

توسعه صنعت فرش ماشینی باعث شد که انواع فرش ماشینی به صورت گل برجسته بافت شوند. به گونه‌ای که هم درنقوش اصیل و سنتی به صورت نقش برجسته بافت می‌شوند. هم در فرش فانتزی و مدرن فرش‌های گل برجسته 700 شانه، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه. با نخ‌های هایبالک و اکریلیک در طرح و رنگ‌های متنوع  بافت می‌شوند. فرش‌های شنل و شگی و فریز و ترک هم از دسته فرش‌های مدرنی هستند. که به صورت نقش برجسته بافت می‌شوند.

دکوراسیون منزل با فرش برجسته

امروزه در خانه همه مردم فرش وجود دارد. همانطور که گفتیم فرش‌های ماشینی با نقش‌های اصیل و مدرن به صورت نقش برجسته در بازار وجود دارند. که به راحتی می‌توانید با توجه به سبک دکوراسیون‌تان فرش مناسب را انتخاب کنید. این فرش‌ها به خاطر ناهمسان بود سطح نخ خاب‌شان نیاز به مراقبت بیشتری دارند. چرا که گرد و غبار و کثیفی لابه لای الیاف برجسته آن ممکن است باقی بماند. بنابراین برای مکان‌هایی که پاخور زیادی دارد مناسب نیستند فرش زمینه روشن.

انواع مدرن این فرش برای اتاق خواب، فرش آشپزخانه، راهروها و فرش اتاق کودک بسیار مناسب هستند. فرش‌های گل برجسته با نخ‌های مرغوب بافت می‌شوند. و دارای ظرافت و زیبایی زیادی هستند. به همین دلیل شباهت زیادی به انواع فرش دستباف گل برجسته دارند. به این فرش‌ها دستباف گونه نیز می‌گویند. بنابراین انتخاب فرش‌های 1200 شانه  و فرش 1500 شانه گل برجسته برای پذیرایی‌های لوکس و مجلل توصیه می‌شود.

 

نگهداری از فرش هایبالک

بخاطر برجستگی نقوش‌شان نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به فرش‌های دیگر دارند. رعایت برخی موارد به افزایش دوام این فرش‌ها کمک خواهد کرد. استفاده از رو فرشی، جارو زدن و شستشوی به موقع فرش استفاده نکردن. از این فرش در مکان‌های شلوغ، که پاخور زیادی دارند. آنچه که باعث زیبایی فرش می‌شود. ظرافت در بافت این نوع فرش است. ظرافت و زیبایی در فرش ماشینی بستگی به شانه و تراکم فرش دارد.

 

خرید فرش برجسته

همچنین فرش‌های ماشینی گل برجسته می‌توانند با نخ‌های متفاوتی بافت شوند. چنانچه این فرش‌ها با نخ‌های پلی استر و بی‌کیفیت بافت شوند. خیلی زود کیفیت خود را از دست می‌دهند. در نتیجه دیگر زیبایی اولیه خود را نخواهند داشت. و حتی ممکن است برجستگی‌ها از بین برود. بنابراین مرغوب‌ترین فرش‌های گل برجسته با نخ اکریلیک هیت ست بافت می‌شوند. پس در زمان خرید فرش به جنس نخ و برند تولید کننده دقت کنید.

 

قیمت فرش هایبالک

قیمت به موارد زیادی از جمله جنس نخ فرش یا شانه و تراکم آن بستگی دارد. در این بین جنس نخ‌های فرش بیشترین تاثیر را در قیمت فرش خواهد داشت. اکثر شرکت‌ها برای تولید فرش از نخ درجه یک استفاده می‌کنند. اما برخی از شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌ها و همچنین کاهش قیمت فرش اقدام به تولید فرش با نخ پلی استر می‌کنند. فرش‌های با الیاف پلی استر مسلما قیمت ارزان‌تری خواهند داشت. انواع فرش فانتزی و مدرن که نقوش برجسته دارند. بیشتر با الیاف پلی استر بافت شده‌اند. چون معمولا با شانه و تراکم های پایینی بافته می‌شوند خرید فرش مراکشی.

 

اما فرش‌های ریز بافت و دستباف گونه مثل فرش 1200 شانه. و فرش 1500 شانه کاشان تنها با الیاف اکریلیک تولید می‌شوند. طرح فرش یا تعداد رنگ در فرش تاثیر چندانی در قیمت آن نخواهد داشت. اما تعداد گره‌های بافت فرش که شانه و تراکم نیز نام دارد. در قیمت فرش تاثیر زیادی دارد. هر چه فرش بافت ظریف تری داشته باشد. و تراکم گره‌های بافت آن بیشتر باشد، قیمت بیشتری هم خواهد داشت فرش طوسی. فرش دودی، قیمت فرش 12 متری.

 

علت نازک بودن فرش ماشینی برجسته چیست؟

یکی از موارد مهم برای خریداران بیشتر فرش های ماشینی موضوع ضخامت و خاب فرش است. تعداد زیادی از خریداران ایرانی به این دلیل که به نشستن و استراحت روی فرش عادت دارند. فرش با بافت ضخیم را خرید می‌کنند. اما موردی که وجود دارد این است. که در فرش‌های ریزبافت مثل فرش 1500 شانه ضخامت و خاب فرش کم است. فرش ماشینی گل برجسته این موضوع به برجسته بودن یا نبودن فرش ارتباطی ندارد خرید فرش ارزان از کارخانه.

 

فرش شاهکار خاطره کاشان

به عبارت دیگر هر چه شانه و تراکم بافت فرش بشتر باشد. ضخامت آن کمتر می‌شود. یک فرش 700 شانه با نقوش برجسته نسبت به یک فرش 1500 شانه ضخامت خیلی بیشتری دارد. پس اگر می‌خواهید فرش با بافت ضخیمی داشته باشید. باید به فکر خرید فرش با شانه و تراکم پایین‌تر باشید. بهترین محصولات را با بهترین کیفیت و بهترین برند فرش به شما ارائه می‌دهیم. همچنین کلیه محصولات را دارای ضمانت نامه هستند کارخانه فرش کاشان، فرش قرمز، سجاده فرش.

4.8/5 - (9 امتیاز)

4 دیدگاه دربارهٔ «فرش گل برجسته چیست؟»

  1. بازتاب: فرش سفید طلایی ✔️ فیلم و عکس

  2. بازتاب: خرید فرش کرم | فرش زمینه کرم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: لطفا کپی نکنید باتشکر